біографія

Народився 5 червня 1958 року у м. Хмельницький. Батько — капітан міліції, мати — кухар. Після служби в армії за прикладом свого батька — бойового офіцера, що пройшов всію війну — вступив до Хмельницького вищого артилерійського училища, яке закінчив у 1981 р.

З 1981 по 1992 рр. проходив службу в Збройних Силах СРСР: Камчатка, Білорусь, Туркменістан.

У 1990 р. вступив до юридичного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка (заочно), який закінчив у 1995 р.

З 1992 р. повернувся до України та долучився до процесу створення прикордонної служби незалежної України. До 1999 працював у Національній академії державної прикордонної служби — єдиному на той час навчальному закладі, що готував офіцерів-прикордонників, з часом очолив тут кафедру військового права.

2000 р. — переведений на службу у Київ, Державний комітет у справах охорони державного кордону України. Очолив управління правового забезпечення. На цій посаді — керівник та учасник робочих груп з написання 11 законів України, постійний член української делегації на переговорах з ЄС щодо плану дій Україна — ЄС. Брав участь у переговорах щодо спрощення візового режиму та реадмісії . Безпосередньо відповідав за розробку та супровід нового закону про прикордонну службу, який заклав основи реформування прикордонного відомства.

У 1999 та 2000 рр. — лауреат та переможець у Всеукраїнському конкурсі на краще професійне досягнення “Юрист року.

У 2004 р. політичні зміни в країні призвели до гальмування усього переговорного процесу щодо європейської інтеграції. Не бажаючи “просиджувати штани”, навіть на посаді генерал-майора, прийняв рішення піти здержавної служби в недержавний сектор.

2004 - 2009 рр. — експерт, директор програм політичного аналізу та безпеки, директор Міжнародного центру перспективних досліджень. У 2010 році разом із командою однодумців створив новий аналітичний центр — Український інститут публічної політики.

У 2012 році переміг на виборах до Верховної ради України на 214 мажоритарному окрузі (Дніпровський район м. Києва) проти одіозного Олеся Довгого.Обійнявши посаду Голови Комітету Верховної ради з питань протидії і запобігання корупції в якому став одним з авторів законів та ініціаторів створення НАБУ, НАЗК, баз електронних декларацій чиновників та законів про кримінальне переслідування високопосадовців за корупційні зловживання. Був співавтором проектів законів, які відкрили бази даних щодо статків та нерухомості політиків та чиновників. Саме завдяки активній антикорупційній політиці стало можливе скасування візового режиму з країнами Євросоюзу.

2013-2014 рр. активний учасник Євромайдану від першого до останнього дня Революції Гідності.

2014 р. – переобраний до Верховної Ради України на тому ж окрузі м. Києва, обійняв посаду заступника голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції. Як позафракційний та позапартійний депутат ВРУ розробив низку законів щодо політичної реформи, таких як новий Закон про вибори, співавтор закону про імпічмент президента, законів про конституційну та судову реформу. Є ініціатором проведення розслідування щодо незаконного підвищення тарифів на енергетику “Ротердам+”.

У 2017 році - обраний лідером ГС “Громадянських рух Хвиля” метою якої є консолідація громад та партій в здійсненні глибокої політичної реформи країни, проведення її деолігархізації та побудови суспільства відкритого доступу.