Вітання Громадянського руху ХВИЛЯ з новим призначенням

11 Вересня 2019

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, наказом генерального прокурора України було призначено Віктора Чумака на посаду заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора.
Віктор Чумак завжди був пов’язаний з військовою справою, більш того, у багатьох процесах він ставав реформатором і флагманом позитивних змін. Ще з далекого 1992го, коли він долучився до процесу створення прикордонної служби незалежної України. У 1996 р., коли започатковував і запускав навчальний процес підготовки юристів у Національній академії державної прикордонної служби — єдиному навчальному закладі, що готував офіцерів-прикордонників. Потім у 2000 р., коли займався першою в країні інституційною правоохоронною реформою і став співавтором Закону “Про прикордонну Службу України”. У Державному комітеті у справах охорони державного кордону України — де був керівником та учасником робочих груп з написання 11 законів України, постійним членом української делегації на переговорах з ЄС щодо плану дій Україна — ЄС. Потім була робота з правоохоронної тематики в NGO – міжнародному центрі перспективних досліджень, де він був співавтором всіх Концепцій реформування кримінальної юстиції. У 2010 році разом із командою однодумців створив новий аналітичний центр — Український інститут публічної політики. Потім, під час своєї депутатської каденції, обійнявши посаду Голови Комітету Верховної ради з питань протидії і запобігання корупції, став одним з авторів законів та ініціаторів створення НАБУ, НАЗК, ДБР, та проектів законів щодо покращення всієї правоохоронної системи.
Тож, отримавши пропозицію очолити напрямок військової прокуратури, Віктор Чумак, будучи засновником і лідером партії “Громадянський рух ХВИЛЯ” став перед викликом — продовжувати власну політичну діяльність або долучитися до нової команди реформаторів країни. І зробив свідомий і вірний вибір, адже саме зараз країна потребує порядних і професійних людей на керівних позиціях, які зможуть долучитися до якісної розбудови держави.
“Громадянський рух ХВИЛЯ” повністю підтримує кандидатуру нового Головного військового прокурора країни, вітає Віктора Чумака з новим призначенням і бажає йому сил, наснаги й незламності духу. Зрозуміло, що нова діяльність буде сповнена великими викликами і великою відповідальностю, адже ми бачимо як розпочаті раніше економічні, політичні та соціальні реформи зіштовхнулися з протидією з боку корумпованої системи. Тому бажаємо новій потужній команді Генеральної прокуратури України стати оплотом справедливості, долучитися до якісних змін в країні та переламати хід української історії!