програма

      Країна без олігархів – Чумацький шлях для України

1. Олігархи — це корупція:  олігархічна модель влади передбачає монополію у всіх сферах суспільного життя країни. Формула корупції дуже проста: М+С-В, де М — монополії, С — свавілля, а В — відповідальність. Саме монополії на владу, економіку та інформацію разом із свавіллям правоохоронної та судової системи і за відсутності дієвих механізмів застосування принципу невідворотності покарання ведуть до тотальної корупції. Для того, щоб ця формула перестала працювати, ми зобов’язані:

• Провести корпоратизацію в економіці та деолігархізацію ЗМІ.

• Прийняти нове виборче законодавство для відсторонення від влади казнокрадів — посіпак олігархів.

• Створити незалежний антикорупційний суд для притягнення до відповідальності чиновників-корупціонерів усіх рівнів.

Тільки відсторонення олігархічних кланів від впливу на державу та виконання принципів невідворотності покарання відновить довіру громадян та закордонних інвесторів до країни!

2. Олігархи — це поразка: корупція в оборонно-промисловому комплексі сягає багатомільярдних розмірів. За чотири роки війни держава через корупційні впливи не спромоглася побудувати жодного оборонного заводу, застаріла військова техніка, озброєння та боєприпаси за завищеними цінами і мільярди бюджетних коштів, що осідають в іноземних банках — все це аж ніяк не веде нас до перемоги. Щоб перемогти, ми зобов’язані:

• Змінити людей в Міністерстві оборони та Генеральному штабі. Тільки патріоти, які пройшли горнило війни мають дбати про захист українського народу.

• Ліквідувати Укроборонпром, що дасть можливість підприємствам оборонно-промисловому комплексу працювати з партнерами без корупційних «прокладок».

• Провести аудит оборонно-промислового комплексу з метою модернізації ефективних підприємств.

3. Олігархи — це беззаконня: державу вбиває відсутність довіри з боку її громадян до правоохоронної та судової системи. Така недовіра веде до нелегітимності рішень та ігнорування їх громадянами. Рейдерство, відсутність інструментів захисту власності та можливості досягти справедливості у суді робить країну ізгоєм в світовому співтоваристві. Для відновлення довіри громадян та закордонних партнерів до судової системи ми зобов’язані:

• Оновити законодавство, спрямоване на відновлення довіри до судової влади. Створити Державне бюро розслідувань.

•  Впровадити системні зміни та комплексно перебудувати судові, правоохоронні органи.

4. Олігархи — це бідність та еміграція: тільки протягом минулого року з України емігрувало понад 800 тисяч громадян. І причина цього не у відсутності робочих місць в країні, а у неконкурентній оплаті праці. Олігархи не зацікавлені у виплаті високих зарплат та заможності українців. А низька заробітна плата — це низька купівельна спроможність та низьки податки, наслідком чого є стагнація виробництва і ганебні пенсії. Щоб зупинити еміграцію та подолати бідність, ми зобов’язані:

• Впровадити активну політику держави щодо залучення інвестицій.

• Створити рівні правила гри для державних і приватних підприємств.

• Знизити навантаження на фонд оплати праці.

• Запровадити накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

• Створити умови для розвитку недержавного пенсійного забезпечення.

5. Олігархи — це субсидії: олігархи відверто заробляють на громадянах через постійне підвищення тарифів, пропонуючи натомість «подачки» у вигляді субсидій, які знову ж потрапляють на рахунки компаній олігархів. Щоб розірвати це замкнене клептократичне коло ми зобов’язані:

• Корпоратизувати природні олігархічні монополії.

• Створити ефективні суміжні з природними монополіями ринки та мінімізувати державні преференції для монополій.

• Підвищити ефективність роботи Антимонопольного комітету України.

• Законодавчо врегулювати функціонування ринку тепло- та газопостачання на принципах вільної конкуренції.

6. Олігархи — це тіньова економіка: близько 40% економіки України знаходяться «в тіні». Непрозора та зарегульована система, бюрократія, відсутність правового захисту інвестицій та високі необґрунтовані податки зупиняють інвесторів та гальмують розвиток малого та середнього бізнесу. Розв’язати це завдання можливо лише підійшовши до нього комплексно. Тому, ми зобов’язані:

• Провести реформу з дерегуляції бізнесу.

• Перейти до нових форм адміністрування податків.

• Запровадити оподаткування розподіленого прибутку (податок на виведений капітал).

7. Олігархи — це брехня та маніпуляції: більшість вітчизняних загально-національних телевізійних каналів та ЗМІ належать олігархам. Кожного дня українцям вбивають у голову, що існуюча система державного врядування — «демократична та єдино правильна». Олігархи за допомогою «своїх» телеканалів влаштовують вибори серед «своїх» політичних партій та людей, що рвуться до влади заради власного збагачення, а не конкурування ідеями розвитку суспільства. Засоби масової інформації повинні стати насправді незалежними і для цього ми зобов’язані:

• Провести акціонування олігархічних ЗМІ.

• Заборонити політичну рекламу.

• Встановити ефективні механізми та належний рівень фінансового забезпечення суспільного мовлення.

• Посилити гарантії незалежності суспільного мовника через удосконалення законодавчого
регулювання його діяльності за підсумками реорганізації НТКУ.

8. Олігархи — це імітація реформ: заявлені пенсійна, медична, освітня, судова, антикорупційна та інші реформи — в дійсності є лише перерозподілом бюджетних потоків. Олігархам не потрібні реформи, тому що вони позбавляють їх монопольного становища в суспільнополітичному житті країни. Задля реального втілення змін необхідні інноваційні підходи та технології, інвестиційні системи наповнення бюджетів для всіх соціальних, медичних та гуманітарних програм в країні та відновлення банківського та фондових ринків для стабільного економічного розвитку в цілому. Це єдині ефективні світові механізми процвітання.

У країни ще є шанс на зміни, і можливі вони лише з новими обличчями. Перше обличчя ми можемо змінити через вибори Президента — необхідно нарешті обрати людину для якої метою буде не збагачення, а робота в сильній команді заради сильної України!