Віктор Чумак про складання повноважень депутата

28 Серпня 2019

Сьогодні останній день моїх повноважень як народного депутата.
Не хочу робити формальний звіт про кількість законів, звернень, ініціативі тін.
Я трохи про інше. Я про ідеї та їх реалізацію.

Сім років назад я йшов у політику з декількома ключовими ідеями:

1. Абсолютно нова антикорупційна політика.
Сьогодні – це реальність. Саме мені випала честь працювати у робочій групі що готувала і доповідати Проекти законів про НАБУ та Протидію корупції з системою фінансового контролю електронним декларуванням 14.10.14 з трибуни українського парламенту.

2. Нове виборче законодавство – сьогодні це реальність. Наші одиночні пікети в лютому 2017 року за новий виборчий закон насамкінець завершилися прийняттям нового виборчого кодексу. Частина кодексу в питаннях обрання народних депутатів співпадає з редакцією проекту поданого мною та ще групою нардепів проекту закону, ще у далекому 2014 році.

3. Створення нової системи кримінальної юстиції, створення ДБР, органу розслідування фінансових злочинів та позбавлення ГПУ функції досудового слідства – сьогодні це реальність. Я в числі співавторів цих законів, або ініціатив.

4. Велика політична реформа із зміною інститутів імунітетів народних депутатів, президента, зміною інститутів парламентаризму.
Сьогодні це теж частково втілено в життя.

5. Ще три роки назад ніхто не підіймав питання знищення олігархії як частини економіки країни та проведення загальної демонополізації країни . В політиці, в економіці, в ЗМІ.
Я з 2016 року активно просував цю ідею. І сьогодні вона теж стоїть на порядку денному в реалізації.

Є про що внукам розповісти 🙂
І тут будуть слова подяки …

В першу чергу щиро дякую за ту довіру, що двічі мені надавала Грмада Дніпровського району міста Київа на представництва інтересів всього українського народу у ВР.

Щиро дякую за все це, що вдалося зробити і своїм колегам в 7 та 8 скликанні, що винесли на собі тягарі не розуміння, «купи інформаційного лайна» та шельмування за стійку громадянську позицію

Наталія Новак Егор Фирсов Павло Різаненко, Віктор Пінзеник Александр Мочков Рустам Раупов Сергій Аверченко Єгор Соболєв Борислав Береза Ігор Луценко Игорь Попов Сергій Лещенко Світлана Заліщук Альона Шкрум Mustafa Nayyem Оксана Продан та ін.

Щиро дякую своїм помічникам, шановним експертам, представникам громадянського суспільства, журналістам та інших органів влади, з якими будували коаліції для реалізації здавалося би фантастичних проектів.

Olga Ivashchenko Іван Пресняков Yulya Kondratska Maria Azoyan Zhenya Slivko Vitaliy Shabunin Anastasia Krasnosilska Ustinova Alexandra Daria Kaleniuk Дмитро Котляр Микола Хавронюк Rouslan Riaboshapka Alex Danylyuk David Sakvarelidze @Віталій Касько … Oleksa Shalayskiy Сергей Бережной Yevheniy Kuzmenko Тетяна Ніколаєнко

Щиро дякую всім членам політичної партії та виконкому @Громадянський Рух Хвиля за міцне плече та підтримку в складні часи в останні два роки.
Ольга БезпалькоЯрослав Можаровский Yaroslav Petiushenko Julie Kovalevskaya Андрій Чумак Александр Витько Володимир Козленко @Андрей Власенко

Є ще багато чого, що варто і треба було би зробити.
І сьогодні під час спілкування з колегами прикордонниками вони попросили мене не зупиняти свою громадсько-політичну діяльність.

Тому ….