Віктор Чумак у спецпроекті Української Правди та UA: Перший

08 Лютого 2018

Віктор Чумак: Путіну потрібна ракова пухлина всередині України, яка буде роз’їдати нас

Чи можливо законодавчо зупинити війну? Якою є мотивація Путіна щодо України? Чим показова корупція в Міністерстві оборони?

Спецпроект “Вибори вибори” разом з програмою “Складна розмова” (UA: Перший) пропонує вам дізнатися відповіді на ці запитання, а також згадати все та всіх, хто робив та робить Україну такою, якою вона є сьогодні.

Ми звикли сприймати народного депутата Віктора Чумака як опозиційного політика, який активно виступає за антикорупційну та виборчу реформу.

Але Віктор Васильович – не тільки політик і юрист, а ще й військовий. 14 років він працював у прикордонній службі та більше 10 років – на командних посадах у Збройних силах.

Тож ми поцікавилися, що він думає війну з Росією, корупцію в силових відомствах та оборону українських кордонів.

Про те, чи здатні закони закінчити війну:

Війну закінчують різними заходами, їх має бути кілька. Повинні бути організаційні, військові, міжнародні, внутрішньополітичні заходи. Я б сказав, війну змогли б закінчити сильна армія і високий рівень життя на наших територіях.

Ми ухвалили закон. Він діє на нашій території, але не діє на території, яка окупована. Тобто там абсолютно інші закони та питання.

Тому закони врегульовують суспільні відносини так, як ми до цього ставимося, але не як вони до цього ставляться.

Про те, чи контролювала Україна кордон на сході:

Контролювала. Але цей кордон був новий, адміністративний. Коли він був у складі СРСР, у технічному плані був не так облаштований, як західний кордон.

Тому говорити, що це був повний контроль, немає сенсу. Там є села, де кордон проходив посередині хати. От як можна контролювати, коли одне вікно виходить на територію України, а інше – на територію Росії? Військова загроза там не ставилася як головна, і ми були не готові до такого.

Про можливі зони ризику на українських кордонах:

Ми повинні закривати повністю весь кордон, всі дві тисячі кілометрів з Росією. Прикордонники ніколи не можуть бути тією силою, яка може зупинити військову агресію.

Позаду повинні стояти Збройні сили, і питання не в тому, що агресор не може вдертися. Питання в тому, щоб агресор відчував, що навіть якщо він вдереться, то ті втрати, які він понесе від такої агресії, будуть настільки великими, що вдертися немає сенсу.

Повний текст інтерв’ю читайте тут