Виступ Віктора Чумака на брифінгу в Парламенті

06 Листопада 2018

Напади на активістів – наслідки неправильної реалізації реформи децентралізації, – Віктор Чумак

 

Напади на активістів – це наслідки невірного напрямку однієї реформи – децентралізації, коли влада дала на місця величезну купу грошей та можливість їх використовувати місцевому самоврядуванню, але повністю самоусунулась від контролю за місцевим самоврядуванням.

Про це заявив народний депутат України, лідер громадянського руху «Хвиля» Віктор Чумак під час брифінгу в Парламенті.

«Я проїхав практично всю Україну та бачив стан речей і в великих містах, і в маленьких містечках та селах і побачив одне – в Україні створюється нова феодальна система в якій практично кожний має свій власний бізнес або його родина чи наближені до нього люди. І саме вони контролюють практично всі бізнеси на які йдуть гроші з комунального бюджету. Це або асфальтовий завод, або завод по виготовленню плитки, бордюрів, ліхтарів тощо. І таким чином кожний мер, кожна посадова особа місцевого самоврядування постійно живе в конфлікті інтересів», – зазначив політик.

За його словами, людям це не подобається і проти цього виступають громадські активісти.

«Саме громадські активісти та журналісти, які займаються розслідуванням таких справ та злочинів в органах місцевого самоврядування, мерів, їх наближених осіб або кримінальних угруповань, які створюються під їх «дахом», стають об’єктами нападів по всій країні. Нещодавно я отримав звернення, де можлива така ж сама гаряча ситуація. Це стосується маленького містечка Затока в Одеській області, де відбулась страшна і прикра ситуація коли практично 100 ділянок землі на морському узбережжі були поділені внаслідок абсолютно непрозорої схеми, реалізованої місцевою радою», – наголосив Віктор Чумак.

Він поінформував, що при прийнятті цього рішення не були проведені належним чином громадські слухання для затвердження детального плану території, а сесія сільради швидко затвердила план детальної забудови території величезної ділянки на узбережжі Чорного моря.

«А ні на слухання, а ні на засідання ради громадськість потрапити не змогла через блокування приміщень ті тушками. При чому саме ті тушки стали бойовими загонами всіх мерів по всій країні, які забезпечують спокій в дерибані комунального майна і комунальної землі. Це обурило місцеву громаду, це обурило місцевих активістів», – наголосив Віктор Чумак.

Депутат звернувся до Кабінету Міністрів, Президента, керівника Одеської обласної державної адміністрації, Генерального прокурора та прокурора Одеської області з вимогою втрутитись у цю ситуацію, яка склалась у м. Затока з незаконним розподілом земельних ділянок, та зупинити цей дерибан.

«Адже саме сесія по розподілу цих ділянок відбудеться в цю п’ятницю – 9 листопада. Я прошу не допустити незаконного прийняття рішення в інтересах певної групи осіб серед яких є в тому числі і народні депутати», – додав Віктор Чумак.